Znakowanie artykułów reklamowych

Poniżej przedstawiamy rodzaje i techniki znakowania jakie stosujemy przy naszych artykułach reklamowych.

 

Haft komputerowy

Haft polega na wyszyciu na danym podłożu wzoru za pomocą igły sterowanej komputerowo, co sprawia, że przeszycia są bardzo precyzyjne. Haft najczęściej stosuje się na koszulkach, ręcznikach, czapkach czy torbach. Jest bardzo trwałą i efektowną formą oznaczania produktów.

 

Tampodruk

Metoda ta polega na nakładaniu na produkcie farby drukarskiej za pomocą miękkiego stempla zwanego tamponem. Najczęściej stosowany jest na nieregularne i nierówne powierzchnie. Doskonale nadaje się do oznaczania tworzyw sztucznych, plasitku, szkła, metalu czy drewna. Tampodruk jest bardzo tanią formą oznaczania produktów.

 

Sitodruk

Sitodruk polega na przetłaczaniu przez specjalnie przygotowane sito farby drukarskiej. Sito zbudowane jest z malutkich oczek, które częściowo są zakryte specjalną emulsją. Przez wolne oczka farba jest przeciskana bezpośrednio na powierzchnię produktu. W ten sposób powstaje trwały nadruk reklamowy. Sitodruk może być alternatywą dla tampodruku, ale z możliwością wykonywania nadruków o większej powierzchni.

Tłoczenie

Technika stosowana przy wyróbach skórzanych i skórpodobnych. Polega na trwałym odkształceniu wzoru z matrycy na produkcie pod wpływem dużego ciśnienia oraz wysokiej temperatury.

 

Doming - Naklejka 3D

Doming to naklejka z kolorowym wydrukiem pokryta przezroczystą żywicą epoksydową/poliuretanową. Dzięki warstwie żywicy naklejka jest wypukła co daje efekt trójwymiarowości oraz bardzo trwała. Naklejka 3D jest również odporna na czynniki mechaniczne i promieniowanie UV.

 

Grawer laserowy

Zdobienie powierzchni reklamowej następuje na skutek wiązki promienia laserowego CO2 lub YAG. Laser usuwa zewnętrzną powierzchnię znakowanego przedmiotu dzięki czemu efekt końcowy jest trwały i nie do usunięcia. Proces grawerowania sterowany jest komputerowo, dzięki czemu wykonywany wzór jest bardzo szczegółowy. Pozwala to nam na wykonywanie najbardziej wymyślnych wzorów.